Оптичен пач корд Приложение:
оптична кабелна мрежа за комуникация
оптична широколентова мрежа за достъп
CATV, оптични инструменти, оптична локална мрежа
Оптичен кабел за оптичен пач кордОбобщение:
Относно оптичния конектор, ITU го нарича вид пасивен светлинен компонент, който може да свързва две или повече оптични линии стабилно, но не винаги. Той може да осъществи тясна връзка за оптичен кабел и да осигури чудесно предаване на светлинната енергия.
Оптичен пач корд Оптичен кабел Допълнителни видове:
FC, SC, ST, LC, MTRJ, MU, SMA, FDDI, E2000, Sc/бр.
| тип | Загуба при вмъкване НАЦИОНАЛЕН | Загуба при вмъкване ПРЕДПРИЯТИЕ | Загуба при вмъкване OUR | Загуба на връщане НАЦИОНАЛЕН | Загуба на връщане ПРЕДПРИЯТИЕ | Загуба на връщане OUR |
| PC | ‹ 0,3 dB | ‹ 0,2 dB | ‹ 0,1 dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| Единен печат (ЕПЦ) | ‹ 0,3 dB | ‹ 0,2 dB | ‹ 0,1 dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| АПК | ‹ 0,3 dB | ‹ 0,2 dB | ‹ 0,1 dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
Данни за техническа надеждност (тест)
| Тестов елемент | Тестово условие |
| Устойчивост на влага | Температура: 85ºC/относителна влажност 85%/14 дни/загуба при вмъкване ‹ 0,1 dB |
| Промяна на температурата | Температура -40º:C~+75º:C/относителна влажност 10%-80% /42 повторения/14 дни/ затихване при вмъкване ‹ 0.1dB |
| Сложете във вода | температура 43ºC, /pH 5.5,/ 7 дни /загуба при вмъкване ≤ 0.1dB |
| жизненост | Люлеене 1,52 мм/честота 10 Hz~55 Hz,/ X? Y? Z три посоки: 2 часа/загуба при вмъкване ≥ 0,1 dB |
| Огъване на натоварването | 0,454 кг натоварване/кръг 100 загуба при вмъкване ≤0,1 dB |
| натоварване от усукване | 0,454 кг товар/10 кръга/ загуба при вмъкване ≤0,1 dB |
| Съпротивление на опън | 0,23 кг опъване (влакна без обвивка), 1,0 кг (с обвивка) вмъкване ‹0,1 dB |
| стачка | Височина 1,8 м, три посоки, 8 във всяка посока/загуба при вмъкване ‹ 0,1 dB |
| Референтен стандарт | Загуба при вмъкване Bellcore TA-NWT-001209 ‹ 0.1dB |