Тип N е вид конектори за ниска до средна мощност с винтова връзка. N конекторите се предлагат с импеданс от 50 ома и 75 ома. Механизмът на винтовата връзка осигурява здрава и надеждна връзка. Предлагат се конектори за гъвкави, конформни, полутвърди и гофрирани кабели. За тази серия се използват както кримпващи, така и скобови методи за завършване на кабели.
Характеристиките на конектора са висока надеждност, отлични вибрационни характеристики, отлични механични и електрически характеристики и др. Те се използват във връзка с RF коаксиален кабел в радиоинструменти, комуникационно оборудване, микровълнови тестове и наземни системи за изстрелване при вибрации и неблагоприятни метеорологични условия. Чрез използването на полутвърд или полугъвкав кабел, този тип ще постигне по-малко VSWR, а честотата може да достигне до 11GHZ.
| Продукт | Описание | Номер на част |
| Тип 7/16 DIN | DIN женски конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-DINF.12-RFC |
| DIN женски конектор за 1/2" супер гъвкав RF кабел | TEL-DINF.12S-RFC | |
| DIN женски конектор за 1-1/4" гъвкав RF кабел | TEL-DINF.114-RFC | |
| DIN женски конектор за гъвкав RF кабел 1-5/8" | TEL-DINF.158-RFC | |
| DIN женски правоъгълен конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-DINFA.12-RFC | |
| DIN женски правоъгълен конектор за 1/2" супер гъвкав RF кабел | TEL-DINFA.12S-RFC | |
| DIN мъжки конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-DINM.12-RFC | |
| DIN мъжки конектор за 1/2" супер гъвкав RF кабел | TEL-DINM.12S-RFC | |
| DIN женски конектор за 7/8" коаксиален RF кабел | TEL-DINF.78-RFC | |
| DIN мъжки конектор за 7/8" коаксиален RF кабел | TEL-DINM.78-RFC | |
| DIN мъжки конектор за 1-1/4" гъвкав RF кабел | TEL-DINM.114-RFC | |
| Тип N | N женски конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-NF.12-RFC |
| N женски конектор за 1/2" супер гъвкав RF кабел | TEL-NF.12S-RFC | |
| N женски ъглов конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-NFA.12-RFC | |
| N женски ъглов конектор за 1/2" супер гъвкав RF кабел | TEL-NFA.12S-RFC | |
| N мъжки конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-NM.12-RFC | |
| N мъжки конектор за 1/2" супер гъвкав RF кабел | TEL-NM.12S-RFC | |
| N мъжки ъглов конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-NMA.12-RFC | |
| N мъжки ъглов конектор за 1/2" супер гъвкав RF кабел | TEL-NMA.12S-RFC | |
| 4.3-10 Тип | 4.3-10 Женски конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-4310F.12-RFC |
| 4.3-10 женски конектор за 7/8" гъвкав RF кабел | TEL-4310F.78-RFC | |
| 4.3-10 женски правоъгълен конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-4310FA.12-RFC | |
| 4.3-10 женски правоъгълен конектор за 1/2" супер гъвкав RF кабел | TEL-4310FA.12S-RFC | |
| 4.3-10 Мъжки конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-4310M.12-RFC | |
| 4.3-10 Мъжки конектор за 7/8" гъвкав RF кабел | TEL-4310M.78-RFC | |
| 4.3-10 Мъжки десен ъглов конектор за 1/2" гъвкав RF кабел | TEL-4310MA.12-RFC | |
| 4.3-10 Мъжки десен ъглов конектор за 1/2" супер гъвкав RF кабел | TEL-4310MA.12S-RFC |

Модел:TEL-NM.12-RFC
Описание
N мъжки конектор за 1/2″ гъвкав коаксиален кабел
| Материал и покритие | |
| Контакт в центъра | Месингово / посребрене |
| Изолатор | ПТФЕ |
| Тяло и външен проводник | Месинг / сплав, покрита с трисплав |
| Уплътнение | Силиконов каучук |
| Електрически характеристики | |
| Характеристики Импеданс | 50 ома |
| Честотен диапазон | DC~3 GHz |
| Изолационно съпротивление | ≥5000MΩ |
| Диелектрична якост | ≥2500 V rms |
| Съпротивление на централния контакт | ≤1,0 mΩ |
| Външно контактно съпротивление | ≤1,0 mΩ |
| Загуба при вмъкване | ≤0,05 dB при 3 GHz |
| КСВ | ≤1.12@3.0GHz |
| Температурен диапазон | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| Водоустойчив | IP67 |
Инструкции за монтаж на супер гъвкав кабел N или 7/16 или 4310 1/2″
Структура на конектора: (фиг. 1)
A. предна гайка
Б. задна гайка
C. уплътнение

Размерите за оголване са показани на диаграмата (фиг. 2), като при оголване трябва да се обърне внимание на:
1. Крайната повърхност на вътрешния проводник трябва да бъде скосена.
2. Отстранете замърсявания като меден нагар и мустаци по крайната повърхност на кабела.

Сглобяване на уплътнителната част: Завийте уплътнителната част по външния проводник на кабела, както е показано на диаграмата (фиг. 3).

Сглобяване на задната гайка (фиг. 3).

Комбинирайте предната и задната гайка, като я завинтите, както е показано на диаграмата (фиг. 5)
1. Преди завинтване, намажете о-пръстена със слой смазочна грес.
2. Дръжте задната гайка и кабела неподвижни, завийте основния корпус към задния корпус. Завийте основния корпус на задния корпус с помощта на гаечен ключ. Сглобяването е завършено.
